Psychologie

Cvičím v Panně

Cvičím v Panně..

  1. Sed mezi paty, chodidla vytočit do stran. Narovnat páteř. Rukama se opřeme za zády a pomalu se zakláníme. Pro někoho to bude konec možné polohy, nevadí. Kdo může, položí temeno hlavy až na zem a rukama podél těla poskytuje oporou a odlehčuje hlavu. Nakonec uvolníme záklon, šíji, vzpažíme, spojíme propletené ruce a otočíme dlaněmi nahoru, hlavou sklouzneme na podložku do lehu jako na zádech. V této poloze, kam jsme dospěli se 3 x zhluboka nadechneme a vydechneme. Pomalu se vracíme do sedu.

Cvik podporuje činnost sleziny a slinivky.

  1. Širší stoj rozkročný, spojené ruce za tělem s propletenými prsty a protočenými dlaněmi dolů. Vytáhneme je dozadu z ramen a narovnáme v loktech. Předkloníme se vodorovně nad podlahou, ruce zvedáme do výše, hlavu do záklonu. Pomalu zpět. Záda jsou při cviku rovná, prkenná.

Podporuje činnost tlustého střeva.

  1. Sed, pokrčené nohy k sobě, spojená chodidla v rozkroku, jen kousek od těla, držíme je spojenýma rukama s propletenými prsty. Předkloníme se mezi ně, spustíme hlavu co nejníže k prstům nohou. Záda se mohou zakulatit. Lokty jsou stále na podlaze. V hlubokém předklonu se uvolníme, 3 x nadechneme a vydechneme a pomalu se vracíme do sedu.

Podporuje činnost tenkého střeva.

Záklony a předklony: neděláme násilně. Uděláme pohyb tak daleko, jako dokážeme a setrváme v něm. Jeho dokonalejší provedení přijde po čase, až se uvolní patřičné procvičované partie těla. Pak vám bude příjemný.Komentáře k článku

Menu

O mně

Vystudovala jsem chemii, pedagogiku, .. Pracovala jsem v laboratořích, ve školství, .. Mám ráda lidi, zvířata a přírodu. Fascinují mne jevy hmatatelné čili reálné, ale i iracionální čili takové, jež jsou smysly člověka nezaznamenatelné..

Poslední články

Mocná psychosomatika
Životní magnetismus
Analogie s přírodou
Prožívání a chování
Řeč těla

Náhodné fotografie

Náhodná fotografie
Náhodná fotografie
Náhodná fotografie

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek